Zarząd

Zarząd Fundacji „Sfera Harmonii”:

Ania Karpowicz – Prezeska Zarządu

Aleksandra Demowska-Madejska – Wiceprezeska Zarządu

Wojciech Błażejczyk – Członek Zarządu

Lilianna Krych – Członkini Zarządu

Ania Karpowicz, prezeska Zarządu Fundacji

Ania Karpowicz Flecistka, kuratorka, aktywistka. Laureatka Paszportu Polityki 2020 w kategorii Muzyka Poważna. Odznaczona odznaką „Zasłużona dla Kultury Polskiej”. Założycielka kooperatywy Hashtag Ensemble, inicjatorka festiwalu WarszeMuzik. Ma w dorobku współpracę z festiwalami i instytucjami m.in. w Polsce, Izraelu, Estonii, na Łotwie, Węgrzech, Białorusi i in. oraz szerokie doświadczenie w realizacji projektów kulturalnych z udziałem środków publicznych: IMIT / MKiDN / m. st. Warszawy / Stoart / ZAIKS / IAM.

Aleksandra Demowska-Madejska, wiceprezeska Zarządu Fundacji, fot. Anita Wąsik-Płocińska

dr Aleksandra Demowska-Madejska altowiolistka, producentka, doktor sztuk muzycznych, Sekretarz Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, Wiceprezeska Fundacji Sfera Harmonii, aktywistka i organizatorka z wieloletnim doświadczeniem w procedowaniu grantów. Odznaczona odznaką „Zasłużona dla Kultury Polskiej”. Zasiada w komisjach wybierających dyrektorów naczelnych państwowych instytucji kultury. Koordynatorka ma w dorobku organizację koncertów we współpracy z najważniejszymi polskimi festiwalami i instytucjami kultury. Jako producentka wydawnictw płytowych oraz wydarzeń muzycznych procedowała granty: IMIT / MKiDN / IAM / m.st. Warszawy / ZAIKS / STOART.

Wojciech Błażejczyk, Członek Zarządu Fundacji, fot. Anita Wąsik-Płocińska

dr Wojciech Błażejczyk reżyser dźwięku, kompozytor, gitarzysta, doktor sztuk muzycznych, adiunkt Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, odznaczony Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Producent nagrań oraz organizator wydarzeń związanych z muzyką najnowszą. Jest adiunktem na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki na UMFC oraz kierownikiem Studia Muzyki Elektronicznej i Komputerowej.

Lilianna Krych, Członkini Zarządu Fundacji, fot. Kinga Michalska

Lilianna Krych Dyrygentka. Związana była z Teatrem Wielkim-Operą Narodową, Warszawską Operą Kameralną, obecnie z Polską Operą Królewską. Od 2009 prowadzi Warszawskie Towarzystwo Sceniczne, w ramach którego wyprodukowała kilkadziesiąt wydarzeń w Polsce i za granicą: koncerty, spektakle teatralne, operowe, warsztaty artystyczne, współpracując z partnerami państwowymi, miejskimi, prywatnymi i NGO-sami. Zaangażowana w edukację muzyczną na wszystkich szczeblach.